top of page

Aktuálně

Odstranění nadzemních objektů z bodového mračna v programu Carlson Precision 3D

after.JPG

Každý kdo pracuje s mračny bodů chce ze získat co nejlepší výsledek.

Při práci s mračny bodů se setkáváme s celou řadou úkolů a dotazů od zákazníků, jak si poradit s odstraňováním nadzemních objektů i ve složitějším terénu. Zde uvádíme ukázku použití software Carlson Precision 3D Topo při odstranění nadzemních objektů i v ne příliš kvalitním bodovém mračnu.

Zkušenosti s programem Carlson Precision 3D TOPO při zpracování mračna bodů

1.jpg

Musím souhlasit s názorem svého kamaráda, „že mračna bodů dneska produkuje skoro každý."

Zároveň s ním musím souhlasit v tom, že si „kde kdo myslí, že nasypáním fotek z drona do softíku“ a zaškrtnutím několika políček dělá fotogrammetrii. Často bez základních fundamentálních znalostí tohoto vědního oboru.

software Carlson 2022

carlson.png

Na začátku ledna byla uvedena nová verze software Carlson 2022 pro všechny nabízené moduly. Kromě řady nových funkcí a vylepšení je součástí instalace již tradičně poslední verze IntelliCAD – v tomto případě verze 10.1. Programy Carlson je možné provozovat současně jako nadstavbu AutoCADu (případně AutoCAD Civil) ve verzích 2017 -2022. Připravujeme webináře, na kterých představíme jednotlivé moduly programového systému Carlson 2022.

Webináře na začátek roku 2022 

webinar.jpg

Na měsíce únor, březen jsme připravili nové webináře. Rádi Vás seznámíme s našimi zkušenostmi při práci s programovým systémem Carlson. Pro specialisty z oboru trhacích prací na lomech je také připraven webinář na téma projektování odstřelů na lomech v prostředí programu Carlson Blast OPS.     

Nabídka konzultace pro stávající zákazníky

webinar.jpg

Pro stávající zákazníky, kteří si u nás zakoupili software od společnosti Autodesk nebo Carlson, jsme připravili možnost bezplatné konzultace až do konce měsíce února.

Stačí zaslat konkrétní případ (Vaše data) s dotazem, co se Vám nedaří. 

Máte-li zájem o bezplatnou konzultaci, neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo e-mail: info@datasystem.cz

Carlson Layout řešení pro Android

Carlson%2520Layout_edited_edited.png

Společnost Carlson Software Inc. vydala zcela nový software pro geodézii a stavitelství, pod názvem Carlson Layout.  Androidní řešení vytvořené pro ty, kteří používají přijímače GNSS RTK, manuální i robotické totální stanice a nechtějí si pořizovat drahé kontroléry.

Nová verze software Carlson 2021

Lead-the-Field-2021-Final-1_edited_edite

Společnost Carlson Software Inc. vydala koncem září nejnovější verzi softwaru Carlson 2021, který přináší uživatelům nové funkce, vyšší rychlost a efektivnější pracovní postupy. Pro předvedení nové verze jsme si pro Vás připravili termíny webinářů, které naleznete v záložce webináře.

Vytvoření prostorových modelů podzemních prostorů z mračen bodů

sol1_edited.jpg

Programový systém Carlson nabízí speciální entitu pro vytváření podzemních prostorů SOLID, která umožňuje tyto prostory vytvořit jako objemová tělesa.

Prostorový model podzemí města Jáchymova

Model dolu Svornost.jpg

Ve spolupráci s našim zákazníkem byly vytvořeny 3D modely starých důlních děl pod městem Jáchymov a na povrchu 3D modely dolu Svornost a Josef.

Prostorový BIM model budovy

Model kanceláří.jpg

Provádíme vytváření BIM modelů u rozsáhlých potrubních systémů pro naše zákazníky.

Katalog produktů Carlson Software

Minig katalog

Carlson software je profesionální sada nástrojů, které pracují jako nadstavby programových systémů AutoCAD, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Civil 3D a IntelliCAD. 

bottom of page