top of page

Skenování

  • Rozrůstá se Vám stávající papírový archiv a zabírá Vám tolik potřebné místo v kanceláři?

  • Potřebujete aktualizovat data na již vytištěných dokumentech a nemáte dostatek času a finančních prostředků na opětovné pořízení do elektronické formy klasickou cestou?

Odpovědí na tyto otázky je skenování. V rámci "Střediska služeb projektantům a správcům archivů" jsme pro Vás připravili službu, pomocí které mají možnost zájemci převést své výkresy do počítače.

Mezi charakteristiky této služby patří možnost skenování předloh až do formátu A0, automatická a poloautomatická vektorizace, transformace rastrů dle různých metod, přípravy dat pro Váš software (AutoCAD, Microstation, ...), vypálení dat na CD ROM a mnoho dalších služeb. Firma DATA System s.r.o. se již řadu let zabývá převodem papírové dokumentace do digitální podoby. Přizpůsobováním se požadavkům zákazníka a trhu se stali naše služby komplexními od scanování, přes různé úpravy až po reprodukci.

Disponujeme ČB i barevnými velkoformátovými scanery umožňujícími převod až do formátu A0, transformačními, vektorizačními a grafickými programy pro úpravu rastrů a také plotry pro tisk na různá média.

arch.png
skener.png

Černobílé skenování (1 bit)

Černobílé skenování je vhodné jak pro tisk tak pro další zpracování jako je transformace, zmenšování nebo zvětšování na požadovaný rozměr a vytváření bezešvých celků. Dále můžeme provádět vektorizaci rastrových dat do vektorové formy pro programy, které používají převážně tato data. Univerzální výměnný formát DXF (AutoCAD).

(CONTEX Scan plus III 400T, max 400DPI) - umožňuje zpracovat předlohu v binární podobě.

Využití: katastrální mapy, technické výkresy apod.

Výstupní formáty rastrových dat:

  • nekomprimované - TIFF, BMP

  • komprimované - TIFF G4 (Arc/Info), CIT (Intergraph)

135633mapa.jpg

Barevné skenování (8 bitů)

Skenování v 256 odstínech šedi nebo v 256 barvách. Vhodné pro skenování méně kvalitních předloh nebo u podkladů kde nezáleží na věrném podání barev. Barevné palety se dají definovat - počet barev a paleta se přizpůsobuje programům pro další zpracování. Rastry je možné zvětšovat, zmenšovat, transformovat na požadovaný rozměr, skládat a vytvářet bezešvé celky.

Výstupní formáty rastrových dat:

  • nekomprimované - TIFF, BMP, PNG

  • komprimované - TIFF a GIF

143747pudoris.jpg
143818fasada.jpg

Barevné skenování RGB TRUE COLOR (24 bitů)

Pro nejnáročnější uživatele skenovaných dat a pro archivaci je určen plnobarevný výstup RGB True Color (16 milionů barev). Zpracování takto získaných dat přináší nejširší možnosti použití, plnobarevná data RGB True Color je možné zvětšovat, zmenšovat, transformovat na požadovaný rozměr, skládat a vytvářet bezešvé celky. Předlohy skenované v RGB True Color jsou v kvalitě, která je srovnatelná s originálem. Plnobarevnost RGB True Color umožňuje následný převod do černobílé podoby, odstínu šedi, do 256 barev definované.

Výstupní formáty rastrových dat:

  • nekomprimovaný - TIFF

  • komprimovaný - JPEG

145704dc-vyrez.jpg
150426tce-san_upr.jpg
143855linie.jpg
bottom of page